برگزاری جشن استقلال کانونهای وکلای دادگستری و روز وکیل مدافع

  هوالوکیل جشن استقلال کانون وکلای دادگستری در قم بنا به دعوت روابط عمومی کانون وکلای دادگستری قم، در مورخ 5/12/94 در ساعت مقرر با قراءت آیاتی چند از قرآن کریم از سوی قاری بین المللی جناب فروغی و سرود ملی جمهوری اسلامی ایران شروع و با سخنرانی

ریاست محترم کانون وکلای قم جناب آقای حسین سعیدی مبنی بر خوش امدگویی به حضار وبیاناتی از جمله اینکه پیشرفت و اعتلای کانون وکلای دادگستری در گرو استقلال آن است به همین دلیل ما شصت و سومین سالگرد تصویب لایحه استقلال این کانون را جشن گرفته‌ایم ,ادامه یافت. ایشان افزودند: تمام وکلا در آغاز کار خود سوگند یاد می‌کنند که در راه دفاع از ستمدیدگان و احقاق حق هرگز از پای ننشیند. رئیس کانون وکلای دادگستری قم وکالت را فضیلت توصیف کرد و گفت: وکلایی که سنگینی وظیفه را بر دوش خود حس می‌کنند بر این باورند که وکالت ابزار کسب درآمد نیست بلکه یک فضیلت است و باید برای حفظ جایگاه ارزشمند آن کوشید. جناب سعیدی تاکید کرد: برای داشتن یک نظام حقوقی مستقل باید دارای وکلای مستقل و متعهد باشیم تا امر دفاع از مظلومین به بهترین شکل انجام بگیرد رییس محترم هیات مدیره قم در ادامه به اشکالات مقررات مصوب در خصوص وکالت از جمله تبصره ماده 48 قانون ا.د.ک وقوانین در دست تصویب مرتبط با امر وکالت (لایحه جامع وکالت) پرداخت و سخنرانی ایشان با توضیح اقدامات کانون وکلای قم درامور عام النفعه و امور اداری وکلای عضو و...ادامه پیدا کرد و در همین راستا کلیپ تهیه شده از سوی روابط عمومی کانون قم، به نمایش درآمد.

 

در ادامه مراسم ریاست محترم مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر لاریجانی به بیان دیدگاه های خویش در خصوص وکالت پرداختند و با اشاره به تشابهات وکالت مجلس با وکالت دادگستری به ویژگی های لازم برای این دو امر از جمله تعهد، شجاعت و استقلال پرداختند. در ادامه این مراسم نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استقلال وکلا و کانون وکلا موضوع درست و سنجیده‌ای است افزود: باید تلاش شود تا بخش‌های مختلف در جهت ایفای عدالت به جایگاه متناسب خود دست پیدا کنند، البته وقتی وکیل مستقل و شجاع باشد، این مسئله کمک می‌کند که حکم قاضی به عدالت نزدیک‌تر بوده یا حداقل مستندتر باشد از این رو در سیستم حقوقی کشورمان مسئله وکالت یک امر لازم است. ایشان با اشاره به موضوع تبصره ماده 48 قانون آیین دادرسی کیفری و درخواست کانون وکلا برای اصلاح این ماده بیان داشتند تغییر این ماده بنا به ایراد شورای نگهبان بود و لیکن این قانون موجب مشکلاتی از جمله طبقه بندی وکلا توسط قوه قضاییه می گردد زیرا مطابق این قانون برخی وکلا می توانند در مسائل امنیتی باشند و عده ای دیگر نمی توانند این امور رابه عهده بگیرند،ایشان اعلام نمودند در نشست اخیر با اعضای هیات مدیره کانون وکلا گفتم که باید دنبال راه حل های دیگری برای حل این مسئله بود و البته با حذف این تبصره نیز موافقم. در ادامه مطالب ،جناب دکتر علی لاریجانی بر تخصصی شدن امر وکالت تاکید و همچنین آمادگی مجلس جهت هماهنگی و تنسیق مقررات مرتبط با امر وکلا باکانون وکلا را اعلام نمودند. ریاست محترم قوه مقننه با اشاره به انتخابات هفتم اسفندماه با سرنوشت ساز خواندن آن اعلام نمودند که با بررسی اوضاع کشورهای منطقه شاهد هستیم که این کشورها دچار تلاطم و بحران ها ی بسیاری هستند. البته مسایل امنیتی محدود به یک جغرافیا نیست بلکه نیاز است که ما نیز از امنیت خودمان دفاع کنیم. در ادامه بحث جناب دکتر لاریجانی با اشاره به موضوع مذاکرات هسته ای بیان داشتند در چند سال اخیر مجادلات سختی صورت گرفت اما خوشبختانه با تصمیم داهیانه نظام مذاکرات  به نتیجه رسید و مشکلات رفع شد و دستاوردهای خوبی برای کشور داشت و....... ریاست مجلس شورای اسلامی بر لزوم وحدت میان مسئولان و مردم در شرایط کنونی کشور تاکید کردند و بیان داشتند تهمت زدن و ایجاد تفرقه ها باعث فرسایش انرژی مسئولان می شود.

در پایان سخنراتی از دکتر علی لاریجانی به پاس حمایت های صورت گرفته از کانون های وکلا و مقررات وکالت با اهدای لوح از سوی ریاست کانون وکلای استان قم تقدیر شد. و بنا به درخواست وکلای قم و بدون اطلاع قبلی ریاست محترم کانون قم به پاس زحمات جناب حسین سعیدی در تشکیل کانون وکلای قم و ریاست چهار دوره هیات مدیره کانون قم و یک دوره دادستانی دادسرای انتظامی کانون و زحمات بیشمار ایشان از زمان تاسیس کانون تابه حال با اهدای لوح از سوی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی تقدیر بعمل آمد. در ادامه مراسم شعرخوانی توسط شاعر گرانقدر جناب علوی اجرا و برنامه های متنوع دیگر از جمله اجرای موسیقی تکنوازی جناب میلانی و موسیقی گروهی به خوانندگی همکارمحترم جناب مهرسر صورت گرفت که مورد استقبال و تشویق حضار قرار گرفت. در پایان با تحلیف کاراموزان وکالت پذیرفته شدگان در اختبار 94 در مقابل هیات مدیره کانون و دیگر همکاران و معرفی نفرات برتر، از آنها با تقدیم هدایا تقدیر گردید. خاطر نشان میگردد قبل از شروع مراسم ،ریاست و مسوولین کانون وکلای قم در جلسه ای خصوصی مطالبات و مشکلات قشر فرهیخته وکالت را به صورت کتبی و شفاهی به سمع ریاست محترم مجلس شورای اسلامی رساندند.

 روابط عمومی و اموربین الملل کانون وکلای دادگستری استان قم  

افزودن دیدگاه جدید

پرسش امنیتی

پرسش امنیتی جهت جلوگیری از تکمیل فرم توسط ربات: