تبریک نوروزی

به دشت و سبزه گو که فرودین مبارک
به شاخه عطر یاس و یاسمین مبارک
خجسته صبح روشن و سپید نوروز
مبارک این بهار پر گل و پر افروز
و باز گرمای ملایم و فرحبخش روزهای آفتابی بهار در باغ و کشتزار ها به سبزه و گلها و درختان، بشارت می دهد تا از خواب بیدار شوید!! این بیداری و رستاخیز طبیعت مصادف با نوروز؛ میراث پر افتخار تمدن بزرگ ایرانی است. این میراث گرانبها سینه به سینه از نیاکان ما رسیده و علاوه بر نماد تمدن ایرانی، منطبق بر فلسفه دینی بعثت زمین است. آنگونه که خداوند سبحان در قرآن می فرمایند: "پس به آثار رحمت خدا بنگر که چگونه زمین را پس از مرگش زنده می گرداند".
نوروز در سال جدید مصادف با ماه شعبان المعظم گردیده که این تقارن را به فال نیک می‌گیریم و شادی و نیک فامی را در طول سال و قرن جدید برای هموطنان گرامی و به ویژه وکلای گرانقدر دادگستری آرزو می‌کنم.
قرن چهاردهم و سال ۱۴۰۰ را در حالی پشت سر گذاشتیم که برای کانون های وکلای دادگستری به عنوان قدیمی‌ترین نهاد مدنی کشور و همچنین وکلای محترم دادگستری، بسیار سالی چالش برانگیز بود!! "تصویب آیین‌نامه اجرایی لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری که در مواردی، استقلال کانون های وکلا و وکیل دادگستری مستقل را نقض می کرد، تکلیف هیات مقررات‌زدایی به بارگذاری و تکمیل اطلاعات در درگاه ملی مجوزهای کسب و کار، تصویب طرح تسهیل برخی از مجوزهای کسب و کار با وجود مخالفت های گسترده وکلا، کانون های وکلای دادگستری و اساتید دانشگاهی و نخبگان، تعیین مجازات ابطال پروانه وکالت برای وکلای دادگستری در صورت عدم استفاده از پایانه های فروشگاهی در قانون بودجه سال ۱۴۰۱ و ... برخی از این چالش ها بود!
البته هیات مدیره کانون های وکلای دادگستری کشور در قالب اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران، تلاش های مجدانه ای برای رفع مسائل و موانع مذکور انجام داده‌اند و در برخی موارد مثل ابطال مصوبه هیات مقررات زدایی در هیات عمومی دیوان محترم عدالت اداری، توفیق حاصل گردیده و در موارد دیگر نیز انشاءالله با تعاملات لازم و سازنده با مقامات محترم قوه قضاییه و اعضای محترم شورای نگهبان، مشکلات موجود مرتفع خواهد شد.
همچنین متاسفانه سال گذشته چند تن از همکاران گرامی خود را از دست دادیم که از خداوند متعال آمرزش این عزیزان را خواستارم.
همکاران معزز و گرانقدر؛ هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری استان قم با اتکا به شما عزیزان و با اتحاد و انسجام با دیگر کانونها، به تلاش خود جهت حفظ استقلال کانون وکلا و وکیل دادگستری ادامه خواهد داد و همچنین در حد توان، کوشش های بی وقفه و صادقانه خود را برای رفع مشکلات همکاران محترم معطوف خواهد داشت و از ارشادات تمام همکاران محترم در راستای اعتلای کانون وکلا استقبال می نماید.
در اینجا لازم است از همکاری و مساعدت های اعضای کمیسیون‌های فعال و نیز کارمندان خدوم کانون تشکر ویژه نمایم. امید است در سال ۱۴۰۱ در ادامه مسیر خدمت، گام های بلندی در شأن وکلای محترم و کارآموزان عزیز به سوی تعالی کانون برداریم.
اینجانب با شادباش عید باستانی نوروز، از درگاه خداوند متعال، موفقیت همه همکاران معزز را مسئلت دارم و سالی سرشار از سلامتی، سعادتمندی، پیروزی و بهروزی را برای همه ملت شریف ایران و به ویژه همکاران معظم و خانواده های محترمشان آرزومندم‌.
بیا بیا بگستران به مقدم عید
به باغ سینه فرش آرزو و امید
به گل بگو خوش آمدی به خانه ما
خبر رسان به بلبلان به یار زیبا
**
ارادتمند همگی
ابراهیم جلالیان
رییس کانون وکلای دادگستری استان قم

افزودن دیدگاه جدید

پرسش امنیتی

پرسش امنیتی جهت جلوگیری از تکمیل فرم توسط ربات: