دیدار اعضای هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان قم با آیت‌الله هادوی، استاد برجسته حوزه علمیه قم.

دیدار اعضای هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان قم با آیت‌الله هادوی، استاد برجسته حوزه علمیه قم.
اعضای هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان قم با آیت‌الله هادوی، استاد ممتاز حوزه علمیه قم، دیدار و گفتگو کردند.
در ابتدای این دیدار، اعضای هیات مدیره کانون ضمن بیان مطالبی، به معرفی کانون وکلا و خدمات مشاوره ای، وکالت های تسخیری و معاضدتی آن پرداخته و برخی از مشکلات و دغدغه های خود را مطرح کردند.
در ادامه این دیدار آیت‌الله هادوی، استاد برجسته حوزه علمیه قم، با اشاره به خطیر بودن شغل و حرفه وکالت اظهار داشتند: متاسفانه امروزه مشکلات حقوقی و کیفری بسیاری در کشور وجود دارد که موجب گردیده نقش وکالت در جامعه پررنگ تر از گذشته شود.
ایشان افزودند: یک وکیل دادگستری بایستی از دانش و تخصص کافی در مورد وکالت برخوردار باشد که از لحاظ فقهی نیز داشتن دانش لازم و امین و مورد اعتماد بودن دو شرط لازم برای انجام هر کار تخصصی است.
این استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم خاطرنشان ساختند: ما در فقه نیز معتقدیم که در امر تقلید بایستی به متخصص مراجعه کرد و لذا کسانی که فقیه نیستند باید به فرد فقیه و اهل علم و متخصص در فقه مراجعه کنند.
ایشان افزودند: ما هر چه  در پذیرش وکالت سختگیری بیشتری کنیم، حقوق مردم هم بهتر حفظ و تضمین می شود که این به نفع مردم و جامعه است؛ مثلا اگر الان افراد با معدل ۱۰ قبول می شوند ما باید شرط قبولی را معدل ۱۲ یا ۱۴ قرار دهیم، نه اینکه معدل کمتر و نصاب ضعیف‌تر را در نظر داشته باشیم.
آیت‌الله هادوی تاکید کردند: یک وکیل دادگستری باید شخصی با دانش و تجربه کافی باشد تا بتواند از حقوق مردم به خوبی دفاع کند و لذا در خیلی از کشورها امر پذیرش وکالت سخت و طولانی است، چرا که می‌دانند اگر در این مورد راحت بگیرند آثار سوء آن برای کل جامعه خواهد بود.
ایشان در پایان صحبت های خود، خاطر نشان کردند: هر اقدامی که نتیجه آن ورود افراد با دانش کم در زمینه وکالت باشد، امری خلاف منافع عمومی است؛ لذا پیشنهاد می کنم که این دغدغه و نگرانی ها را به مراجع معظم تقلید و مقام معظم رهبری منعکس کنید.
روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان قم

افزودن دیدگاه جدید

پرسش امنیتی

پرسش امنیتی جهت جلوگیری از تکمیل فرم توسط ربات: